Firma

Jesteśmy jedną z największych firm elektrotechnicznych w Polsce. Tradycja marki sięga lat 80. XX wieku. Działamy w branżach elektrycznej, instalacyjnej, produkcji rozdzielnic, źródeł światła i akcesoriów, a także — iluminacji i oświetlenia świątecznego.

Spółka cywilna POLAMP została założona w 1986 roku i funkcjonowała przez pierwsze lata jako hurtownia elektryczna, sprzedająca produkty innych marek. Zgodnie z celami biznesowymi, przekształciliśmy się w Spółkę z o.o. Rozszerzyły się nasze zainteresowania, wiedza, a zatem i oferta.

Obecnie w Giżycku, poza siedzibą firmy i jednocześnie hurtownią przy ul. Przemysłowej, działa przy ul. Szarych Szeregów nowoczesne centrum logistyczne. Ponadto otworzyliśmy 3 inne hurtownie. Jesteśmy w Olsztynie, Grodzisku Mazowieckim a od 1998 roku, również w Ełku. Stworzyliśmy sieć dystrybucji na terenie całego kraju i coraz bardziej dynamicznie rozwijamy sprzedaż w krajach europejskich. Mamy zespół wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych.

 

Filie firmy są logistycznie powiązane ze sobą. Oprócz tego realizują zlecenia na zewnątrz, dzięki własnej flocie transportu drogowego. Jest ona nieustannie rozbudowywana, zgodnie z rosnącymi potrzebami, o pojazdy osobowe, dostawcze, a także o sprzęt wspomagający załadunek i rozładunek.

We wszystkich wspomnianych miastach sprzedajemy źródła światła i komponenty elektryczne własnej marki POLAMP. Specjalizujemy się w wytwarzaniu obudów, rozdzielnic elektrycznych, baterii kondensatorów, ale również oświetlenia awaryjnego, przemysłowego, dekoracyjnego i LED. Dla tego asortymentu gwarantujemy pełną obsługę: od wyceny inwestycji w fazie projektu, przez organizację transportu dla zamawiającego a na recyklingu skończywszy. W ramach świadczonych usług proponujemy również montaż, serwisowanie, naprawy i magazynowanie.

Widząc potencjał w branży, zaangażowaliśmy się w powstanie i funkcjonowanie grupy dystrybucyjnej Inter-Elektro, gdzie uzyskaliśmy statut członka-założyciela. Dzięki temu organizujemy ofertę rabatową, wspieramy na rynku polskim mniejsze hurtownie i wspólnie możemy czerpać z doświadczeń międzynarodowych. Grupa należy do Europejskiego Stowarzyszenia IMELCO,

zrzeszającego niezależnych dystrybutorów. Należymy także do grupy SBS, największej w Polsce sieci sprzedaży artykułów sanitarnych, grzewczych i instalacyjnych.